2020.01.24 03:27
Pradžia Rašykite mumsflag_en.jpg
Meniu
Naujienos
Klubas
Istorija
Sezonas
Nuorodos
Nevėžio vaikų komandos
Nevėžis merginos
Veteranas - Nevėžis
Rėmėjai
Atributika
Nevėžis ir pasaulis
Socialiniai projektai
Etikos kodeksas
Login Form
Vartotojas

Slaptažodis

Prisiminti mane
Pamiršote slaptažodį
Reklama
2009 11 05 Spauda: "Rinkos aikštė"
Image

Visai nedaug trūko, kad Kėdainių futbolo klubas "Nevėžis", žaidžiantis I-ojoje lygoje šiemet užimtų prizinę vietą. Tačiau paskutine proga pelnyti taškų pasinaudojo "Mažeikių" vienuolikė, buvusi pagrindinė kėdainiečių konkurentė siekiant trečiosios vietos. Paaiškėjus rezultatams, apibūdinti praėjusį sezoną paprašėme "Nevėžio" klubo direktoriaus Sauliaus Skibiniausko.

Ne vieta svarbiausia

Visai neseniai pasibaigusių I-osios lygos pirmenybių metu "Nevėžis" į aikštelę išbėgo 24 kartus. Dešimtyje rungtynių vyrams pavyko pelnyti pergalę, komanda patyrė 7 pralaimėjimus ir tiek pat rungtynių baigėsi lygiosiomis. Kėdainiečiai iš viso įmušė 41 įvartį. Daugiausiai iš jų – aštuonis – pelnė Virmantas Lemežys, savo rezultatyvumu išsiskyręs ir bendroje lygos įskaitoje.

"Sezono pradžioje sakėme, kad kovosime dėl medalių, tad panašiai ir buvo. Po praėjusiais metais užimtos devintosios vietos, šiemet užimta ketvirtoji mane tenkina. Tačiau sezono aš nenorėčiau vertinti pagal užimtą vietą – man svarbesni kiti prioritetai. Vertindamas atsižvelgiu į visą "Nevėžio", kaip komandos, raidą. Šiemet žaidėme gana technišką, žiūrovų akims įdomų futbolą", – sakė S. Skibiniauskas ir pridūrė, kad įveikti lyderius šiemet sudėtinga buvo dėl "tirpstančio" komandos biudžeto ir nepilnaverčio pasiruošimo.

"Kai kurie žaidėjai gyvena ne Kėdainiuose, tad ne visada galėjo treniruotis drauge su komanda, o dėl lėšų stokos nelabai ką galėjome pasiūlyti. Kita vertus, nors finansinė situacija ir pablogėjo, rezultatus pagerinome. Vyrai garbingai kovėsi", – sakė klubo direktorius.

Patenkintas kolektyvu

Sezono metu komandos sudėtis kito nežymiai. Klubo direktorių džiugina naujokų Virmanto Lemežio, Šarūno Kilijono, Vido Adomaičio, Henriko Grigo bei kitų žaidėjų indėlis.

"Būtų puiku išlaikyti komandą tokią, kokia ji buvo šį sezoną. Žaidėjų nuotaika gana gera, nors prizinės vietos jie labai tikėjosi", – paminėjo S. Skibiniauskas.

Klubo direktorius liko patenkintas ir trenerių Alvydo Sveikausko ir Romo Škudo darbu: "Manau, kad jie susitvarkė su savo užduotimis. Nebuvo jokių nusiskundimų. Beje, galėčiau pabrėžti, kad šį sezoną klube buvo kiek geresnė atmosfera nei anksčiau – kolektyvas pasižymėjo draugiškumu, didesniu supratingumu."

Kėdainiuose svečiams dėl įvarčių tenka paplušėti

Direktoriaus teigimu, klubas sustiprėjo ir priešininkų akyse. "Nenorėčiau girtis, bet visi varžovai mus įvertino kaip lygiavertį priešininką, nė viena komanda atvažiuodama nesitikėdavo taškų pelnyti lengvai. Kėdainiuose niekad nebūdavo lengva žaisti", – sakė jis.

Apibūdindamas kolegas iš I-osios lygos, "Nevėžio" direktorius patikino, kad "Šilutės" (užėmusios pirmąją vietą pirmenybėse) pranašumą jis pastebėjęs dar pirmosiose kovose: "Aiškiai matėsi, kad "Šilutė" – aukščiausio meistriškumo komanda šioje lygoje. Jos sudėtyje žaidžia kone visi aukščiausioje lygoje žaidę futbolininkai. "Alytis" taip pat pajėgi komanda, na, o "Mažekiai " visų pirmenybių metu su mumis konkuravo labiausiai. Džiugu, kad Vilniaus "Žalgiris", kuriam buvo žadėta prizinė vieta, liko už mūsų. Beje, kovose su šia komanda nepatyrėme nė vieno pralaimėjimo."

Anot direktoriaus, kartais rungtynes pablogindavo ir aikštės būklė. Štai pavasarį, pradėjus sezoną, aikštė buvo gana gera, tačiau rudeniop kokybė gerokai nukentėjo dėl joje besitreniruojančių komandų gausos.

Pasižymėjo ir antroji komanda

S. Skibiniauskas pasidžiaugė ne tik pagrindinės, bet ir Kėdainių jaunimo rinktinės – "Nevėžis2" rezultatais. Ši komanda varžėsi Kauno apskrities futbolo federacijos (KAFF) B divizione ir jame užėmė pirmąją vietą:

"Manau, kad auginame perspektyvų jaunimą. Šiose pirmenybėse nekėlėme aukštų uždavinių, tačiau komanda vis vien pasistengė. Joje žaidė 16-19 metų vaikinai, taip pat leisdavome žaisti keletą "Nevėžio" žaidėjų, šiek tiek mažiau žaidusių pagrindinės komandos sudėtyje. Po pirmojo rato dar buvome turnyrinės lentelės viduryje, vėliau kilome į viršų, daugelis žaidėjų ženkliai patobulėjo."

Pagrindinis tikslas – aukščiausia lyga

Kitas sezonas "Nevėžiui" prasidės balandžio mėnesį. Direktorius tikino abejojantis, ar kitąmet lygose bus staigmenų, tokių kaip šiemet, kuomet į antrąją lygą perėjo "Atlantas" bei FBK "Kaunas".

"Esame pateikę prašymą licencijavimui į aukščiausiąją lygą. Sunku ką nors žadėti, viskas paaiškės tik vėliau, licencijavimo procesas gana sudėtingas. Aukščiausioji lyga – vienas iš mūsų ilgalaikių tikslų. Siekiame ten grįžti ir įsitvirtinti", – "Rinkos aikštei" sakė S. Skibiniauskas.

Direktorius mano, kad su dabartine sudėtimi ir aukščiausioje lygoje "Nevėžis" nebūtų paskutinis.

Tikisi žaisti stadione

Planų kitam sezonui, S. Skibiniauskas dar kol kas negalėjo įvardyti – viskas priklausys nuo lėšų. Tačiau direktorius prasitarė, kad derybos su rėmėjais jau pradėtos.

Naują pirmenybių ciklą "Nevėžis" tikisi pradėti jau savame naujame stadione. "Iš tiesų keletą metų negalėjome dirbti normaliomis sąlygomis. Štai pirmus du šio sezono ratus žaidėme vien išvykose, vėliau atsarginėje aikštėje. Visa tai paveikė ir žiūrovus, kurie pirmus ratus buvo atitrūkę nuo varžybų", – sakė direktorius ir klubo vardu išreiškė padėką komandą palaikiusiems gerbėjams bei rėmėjams.

Justina JAKOVLEVA
Laikraštis "Rinkos aikštė"

< Ankstesnis   Sekantis >
  į viršų
 
Puslapis sugeneruotas per 0.03896 sek.