2018.05.25 11:47
Pradžia Rašykite mumsflag_en.jpg
Meniu
Naujienos
Klubas
Istorija
Sezonas
Nuorodos
Nevėžio vaikų komandos
Nevėžis merginos
Veteranas - Nevėžis
Rėmėjai
Atributika
Nevėžis ir pasaulis
Socialiniai projektai
Login Form
Vartotojas

Slaptažodis

Prisiminti mane
Pamiršote slaptažodį
Reklama
2017 03 29 Kėdainietis Titas Krapikas mažiausiai iš „Serie A“ futbolininkų uždirbantis lietuvis neiš
Image

Draugiškai pasisveikinti su Lioneliu Messi, Gianlugi Buffonu ar papietauti su Londono „Arsenal“ žvaigždėmis – daugeliui jaunų futbolininkų tai skamba kaip nepasiekiama svajonė.

Tačiau Genujos „Sampdoria“ klubui atstovaujantis, ko gero, perspektyviausias Lietuvos vartininkas Titas Krapikas tokia patirtimi džiaugiasi neatsitiktinai.

Vos 17-os sulaukęs vaikinas jau dabar registruojamas Italijos „Serie A“ rungtynėms, o šį pavasarį netikėtai sulaukė kvietimo ir į Lietuvos dvidešimtmečių rinktinę.

Iš Kėdainių kilęs žaidėjas pirmąjį rimtą karjeros etapą pradėjęs Kauno Nacionalinėje futbolo akademijoje – gimtinėje jis ilgai neužsibuvo ir prieš kelis metus sulaukė tarptautinio susidomėjimo.

Tuomet savo peržiūrose T. Krapiką panoro matyti vokiečių Lėverkuzeno „Bayer“ bei anglų „Sunderland“ klubai.

Visgi ten jam įsitvirtinti nepavyko – jaunu amžiumi atrankose išsiskyręs T.Krapikas nesužavėjo nei Vokietijos, nei Anglijos ekipų atstovų.

„Šie klubai labai aukšto lygio, tad tikriausiai treneriams pasirodžiau per silpnas ir jie nepanoro su manimi dirbti ateityje“, – svarstė vartininkas.

Tuomet nepasirašęs sutarties, T.Krapikas greitai sulaukė savojo šanso ir išvyko į italų Genujos „Sampdoria“ ekipą, kurios peržiūroje jam sekėsi jau kur kas geriau.

„Šio klubo atrankose iš viso praleidau tris savaites, tačiau, kaip vėliau pavyko sužinoti, įspūdį jiems palikau jau po kelių dienų. Savo žaidimu ir užsidegimu pavyko sužavėti trenerius“, – pasakojo vaikinas.

Kurį laiką „Sampdoria U 17“ jaunimo garbę gynęs lietuvis apie Italijos futbolininkų rengimo sistemą atsiliepia tik geriausiais žodžiais ir pabrėžia, jog net aukščiausio lygio žaidėjai čia išlieka paprasti.

„Klubo organizacija yra labai profesionali – pasirūpinta, kad sąlygos jaunų žaidėjų tobulėjimui būtų pačios geriausios. Palikus Kauną labiausiai nustebino tai, kad Italijoje futbolo lygis ir žaidėjų meistriškumas gana smarkiai skiriasi. Bet visi čia labai nuoširdūs ir draugiški ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų“, – sakė jis.

Greitai prie profesionalų lygio prisitaikęs T.Krapikas šią vasarą sulaukė dar vienos malonios staigmenos – savo gretose jį panoro matyti ir pagrindinė, Italijos „Serie A“ čempionate rungtyniaujanti „Sampdoria“ komanda.

„Vasarą gavau kvietimą sezonui ruoštis su pagrindine ekipa, nes anksčiau palikau gerą įspūdį jos vartininkų treneriui. Jis ir buvo pagrindinis tokio mano persikėlimo iniciatorius“, – pasakojo vartininkas.

„Iš pradžių, per pasiruošimą, buvo labai sunku adaptuotis ir prisitaikyti prie greitesnio žaidimo tempo bei stipresnių smūgių, bet po kelių mėnesių pradėjau jaustis daug geriau ir įsilieti į komandą“, – pasakojo lietuvis.

Nors šį sezoną T.Krapikas neretai registruojamas Italijos lygos rungtynėms, tačiau debiutuoti jaunam vartininkui dar neteko. Tačiau vaikinas spėjo pasižymėti kitu būdu – italų spauda jį paskelbė menkiausiai apmokamu „Seria A“ žaidėju (18 tūkst. eurų per sezoną).

„Šis titulas man buvo smagus – nustebau, kad iš viso esu įtraukas tarp „Serie A“ futbolininkų. Bet pinigai kol kas tikrai nėra svarbiausias rodiklis, nes dar esu jaunas. Kai įrodysiu savo vertę, jie ateis savaime“, – šypsojosi T.Krapikas.

Jaunasis futbolininkas džiaugiasi, kad priklausant pagrindinei „Sampdoria“ sudėčiai, jam tenka ne tik treniruotis su tokiais žaidėjais kaip Antonio Cassano ar Fabio Quagliarella,  bet ir susidurti ir su ryškiausiomis viso pasaulio žvaigždėmis.

„Jau teko susipažinti su visomis „Serie A“ ekipomis, dažnai rungtynes stebiu nuo atsarginių žaidėjų suolelio. Didelį įspūdį paliko garsiausi klubai – „Inter“, „Juventus“, „Roma“ ar „Napoli“.

Praėjusį savaitgalį susitikau ir su G.Buffonu, buvo neapsakomas jausmas kalbėtis su tokia futbolo pasaulio legenda“, – įspūdžiais dalinosi jis.

Lietuvis su jaunimo ekipa vos prieš savaitę lankėsi ir Londono „Arsenal“ treniruočių bazėje, kurioje įvyko ne tik dublerių komandų mačai, bet ir susitikimas su pirmosios „Arsenal“ ekipos žaidėjais.

„Anglijoje su jaunimo komandą sužaidėme trejas draugiškas rungtynes, nes tuo metu mūsų šalyje buvo čempionato pertrauka. Vieną dieną bazėje treniravosi ir pagrindinė „Arsenal“ komanda, tad po rungtynių kartu su jais dar ir papietavome“, – pasakojo vartininkas.

Tiesa, susitikimai su ryškiausiomis futbolo pasaulio žvaigždėmis T.Krapikui ne naujiena – neseniai jis spaudė ranką ir L.Messi.

„Tai yra neįkainojama patirtis, nes dar prieš kelis mėnesius „Barcelona“ rungtynes galėjau stebėti tik per televizorių, o dabar savo akimis pamačiau į aikštę žengiančią komandą. Nuostabu tai, kad futbolininkai su mumis sveikinosi lyg su draugais“, – džiaugėsi žaidėjas.

Savo ateitį iki 2019-ųjų vasaros su „Sampdoria“ susiejęs T.Krapikas patikino, jog apie tolimesnę karjerą kol kas daug negalvoja ir stengiasi išnaudoti kiekvieną gautą progą.

„Nuo pat šio sezono gaunu labai daug žaidybinės patirties. Grafikas įtemptas dėl nuolatinių rungtynių ir treniruočių su pirma komanda, bet džiaugiuosi, nes taip galiu žymiai greičiau tobulėti“, – sakė vaikinas.

Šiuo metu septyniolikmečio laukia dar vienas iššūkis – jis pakviestas į mūsų šalies dvidešimtmečių rinktinę, kurioje susirinko kur kas vyresni ir labiau patyrę sportininkai.

Bet tai vartininko negąsdina. „Kai sužinojau, kad esu kviečiamas į U 21 rinktinę, labai apsidžiaugiau – tai buvo viena laimingiausių dienų mano gyvenime. Kaip ir kiekvienas jaunas žaidėjas, svajoju atstovauti savo šaliai“, – kalbėjo T.Krapikas.

Įdomu, tai, kad nuo vasario šios amžiaus grupės rinktinei vadovauja danų specialistas Caritas Falcha, o jo asistentu neseniai paskelbtas ir ilgametis vyrų rinktinės gynėjas Andrius Skerla.

Naujai suformuota U 21 ekipa šeštadienį Vilniuje sužaidė pirmąsias kontrolines rungtynes su kaimyninės Baltarusijos bendraamžiais: nors visą mačą aikštėje praleidęs T.Krapikas ne kartą gelbėjo lietuvius, tačiau varžovai šventė pergalę 2:1.

Birželį Lietuvos jaunimo rinktinės laukia atranka į Europos čempionatą, kurią jie pradės namuose susitikdami su Farerų salomis.

Šaltinis: http://sportas.lrytas.lt

< Ankstesnis   Sekantis >
  į viršų
 
Puslapis sugeneruotas per 0.045688 sek.