2018.07.16 21:41
Pradžia Rašykite mumsflag_en.jpg
Meniu
Naujienos
Klubas
Istorija
Sezonas
Nuorodos
Nevėžio vaikų komandos
Nevėžis merginos
Veteranas - Nevėžis
Rėmėjai
Atributika
Nevėžis ir pasaulis
Socialiniai projektai
Login Form
Vartotojas

Slaptažodis

Prisiminti mane
Pamiršote slaptažodį
Reklama
2017 08 31 Lietuvos trispalvė bei lietuviškos skanduotės Dana Cup futbolo turnyre (foto)
Image

Kiekvienų metų 30-ą savaitę šiaurinėje Danijos dalyje (Nordjylland) esančiame Hjoringo mieste tradiciškai vyksta tarptautinis futbolo turnyras, kuriame dalyvauja 11 – 19 metų amžiaus berniukų ir vaikinų bei 12 – 19 metų amžiaus mergaičių ir merginų komandos iš viso pasaulio. Šis turnyras yra didžiausias sportinis renginys Danijoje ir trečias pagal dydį jaunimo futbolo turnyras pasaulyje. Pirmą kartą 1982 metais surengtame turnyre dalyvavo 222 komandos. Šiemet jau 36 kartą vykusiame turnyre visą savaitę tarpusavyje skirtingo amžiaus kategorijose rungtyniavo net 1073 komandos iš 45 valstybių.

Džiugu, kad po ilgesnės pertraukos šiais metais turnyre dalyvavo ir dvi jungtinės komandos iš Lietuvos, sudarytos iš Kėdainių FK „Nevėžis“ trenerio Nerijaus Kestenio ir Kauno rajono FK „Girionys“ trenerio Aurimo Ivaškevičiaus minėtuose klubuose treniruojamų 11 ir 12 metų amžiaus berniukų.

B11 (2006 metais gimusių ir jaunesnių berniukų) komandų grupėje Lietuvai atstovavo Mantas Monkelis, Ugnius Avizovas, Lukas Vekrikas, Erikas Vinciūnas, Danas Rekevičius, Adomas Dvilaitis, Matas Račkaitis, Kevin Lukaševič, Eimantas Petrauskas, Titas Stačiukaitis, Kajus Drodvilas, Motiejus Naujokas, Matas Sabulis ir Pijus Valentukevičius.

B12 (2005 metais gimusių berniukų) komandų grupėje Lietuvos garbę Danijoje gynė Karolis Kaurynas, Džiugas Čečkauskas, Aivaras Liukumas, Rokas Buivičius, Stivenas Katkus, Lukas Černeckas, Dovydas Dargužis, Deimantas Eidukaitis, Ruslanas Kuzmin, Vismantas Jurgelevičius, Povilas Marušauskas, Domantas Petrauskas, Paulius Šimoliūnas ir Joris Naujokaitis.

Pagal turnyro taisykles visos B11 ir B12 grupių komandos turėjo rungtyniauti mažesnėse nei standartinio dydžio futbolo aikštėse žaidžiant 7 prieš 7 neribojant žaidėjų keitimų skaičiaus. Kiekvienos rungtynės buvo žaidžiamos 2 kėlinius po 20 minučių. Iš pradžių visos komandos turėjo rungtyniauti tarpusavyje pogrupiuose, sudarytuose iš 4 komandų. Iš kiekvieno pogrupio į kitą etapą pateko pirmąsias dvi vietas savo pogrupyje užėmusios komandos.

B11 grupės berniukai iš Lietuvos 13-ame pogrupyje žaidė su HSV FB 2 (Norvegija), Skibsby-Højene IF 3 (Danija) ir Søreide IL (Norvegija) klubų komandomis.

B12 grupės berniukų varžovais 16-ame pogrupyje buvo Vaksala SK 2 (Svedija), Skibsby-Højene IF 1 (Danija) ir Trauma IF 2 (Norvegija) klubų komandos.

Pirmieji varžybas savo pogrupyje liepos 25 d. (antradienį) ryte pradėjo B11 grupės jaunieji Lietuvos futbolininkai. Jie susitiko su norvegais iš HSV FB 2 klubo. Nuo pat rungtynių pradžios žaisdami aktyviau už savo varžovus lietuvaičiai ilgą laiką nesugebėjo pasižymėti ir pirmasis kėlinys baigėsi nerezultatyviomis lygiosiomis. Antrajame kėlinyje N.Kestenio ir A.Ivaškevičiaus auklėtiniai buvo žymiai taiklesni ir laimėjo rungtynes rezultatu 4:0. Įvarčius pelnė kėdainiečiai L.Vekrikas (21 min.) ir U.Avizovas (30 min.) bei kauniečiai E.Petrauskas (31 min.) ir M.Naujokas (35 min.).

Po gražios jaunųjų draugų pergalės tą pačią dieną rungtyniauti į aikštelę išbėgo ir metais vyresni B12 grupės berniukai bei jų varžovai iš Vaksala SK 2 klubo. Lietuvaičiai nuo pat rungtynių pradžių ėmėsi iniciatyvos ir gražiai įvarčiais realizavo savo akivaizdų pranašumą prieš jaunuosius Švedijos futbolininkus. Taikliais smūgiais į vartus pasižymėjo kaunietis P.Marušauskas (1, 22 ir 24 min.) ir kėdainiečiai R.Buivyčius (6 ir 33 min.) bei D.Čečkauskas (11 ir 22 min.). Varžovams pavyko pasižymėti tik kartą. Nors rungtynės baigėsi rezultatu 8:1 lietuvaičių naudai, tačiau rungtynėms teisėjavęs teisėjas matyt dėl įvarčių gausos nespėjo jų visų užsirašyti, tad oficialiame rungtynių protokole buvo užfiksuota lietuvių pergalė rezultatu 7:1.

Šiek tiek pailsėję po pirmųjų savo pergalingų rungtynių su norvegais ir pasidžiaugę gražia vyresnių draugų pergale prieš švedukus, B11 grupės berniukai to paties antradienio vakarą antrą kartą išbėgo į aikštelę rungtyniauti su Skibsby-Højene IF klubo iš Danijos bendraamžiais. Šios rungtynės vyko dar atkakliau nei pirmosios. Ilgą laiką nei vienai komandai nepavyko pasižymėti. Tik baigiantis rungtynėms (37 min.) komandos vartus gynęs ir D.Čečkauskas, prieš tai vykusiose B12 grupės rungtynėse žaidęs aikštės žaidėju ir pelnęs jose 2 įvarčius (turnyro nuostatai leidžia vienam vyresniam žaidėjui žaisti kitoje jaunesnių žaidėjų grupės komandoje), prisijungė prie komandos draugų atakos ir gražiu tolimu smūgiu pelnęs įvartį išplėšė pergalę rezultatu 1:0.

Liepos 26 d. (trečiadienį) ryte žaisti savo antrųjų rungtynių į aikštelę pirmieji išbėgo B12 grupės berniukai. Jų varžovais šį kartą buvo bendraamžiai iš labai pajėgios to paties Skibsby-Højene IF klubo pirmosios komandos. Jaunieji Danijos futbolininkai buvo gerokai pranašesni ir pasinaudoję lietuvių klaidomis gynyboje laimėjo rungtynes į lietuvaičių vartus įmušę 8 įvarčius be atsako.

Po šių vyresniesiems draugams nesėkmingų rungtynių B11 grupės berniukai pradėjo savo trečiąsias pogrupio varžybas su pajėgia norvegų Søreide IL komanda. Rungtynės vyko labai atkakliai, tačiau nei vienai komandai ilgą laiką vis nepavykdavo sėkmingai baigti savo atakų. Aistros aikštelėje ir už jos ribų vis stiprėjo. Jas tramdant teisėjui teko parodyti geltonas korteles abiejų komandų jauniesiems futbolininkams. Vis tik 31 rungtynių minutę U.Avizovas iš Kėdainių FK „Nevėžis“ taikliu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką. Deja, bet lietuvaičių džiaugsmas truko neilgai. Jau po poros minučių žaidėjas iš Norvegijos taikliai realizavo baudos smūgį ir išlygino rezultatą. Nors abiejų komandų žaidėjai raginami jų trenerių labai stengėsi laimėti rungtynes, tačiau jos baigėsi kovingomis lygiosiomis 1:1. Varžovai buvo verti vieni kitų ir surinkę vienodą taškų skaičių pasidalino pirmąsias dvi vietas 13-ame pogrupyje bei pateko į kitą atkrintamųjų varžybų etapą. Pirmoji vieta pogrupyje dėl geresnio bendro įmuštų ir praleistų įvarčių santykio atiteko Søreide IL komandai.

Galutinė B11 grupės 13-o pogrupio turnyrinė lentelė

VIETA KOMANDA TAŠKAI
1. Søreide IL (Norvegija) 7
2. Kėdainių FK “Nevėžis” 7
3. Skibsby-Højene IF 3 (Danija) 3
4. HSV FB 2 (Norvegija) 0

Liepos 26 d. (trečiadienį) vakare į aikštelę išbėgo B12 grupės berniukai žaisti savo trečiųjų pogrupio rungtynių su Trauma IF 2 klubo iš Norvegijos vienmečiais. Padarę išvadas po skaudaus pralaimėjimo Danijos futbolininkams iš Skibsby-Højene IF 1 klubo, lietuvaičiai kovą su norvegais pradėjo susikaupę, nes labai norėjo patekti į kitą atkrintamųjų varžybų etapą. Nepaisant to, kad jaunieji futbolininkai iš Kauno rajono ir Kėdainių žaidė aktyviau ir gražiau už savo varžovus, vis tik jiems nepavyko pirmą kėlinį pasižymėti. Per pertrauką trenerių paraginti dar labiau suaktyvinti žaidimą ir atlikti tikslesnius perdavimus bei smūgius į vartus, antrąjį kėlinį lietuvaičiai užklupo varžovus įvarčių lietumi. 21 minutę pasižymėjo D.Čečkauskas, netrukus – R.Buivičius (25 ir 26 min.), L.Černeckas (30, 37 ir 40 min.), D.Petrauskas (33 ir 35 min.), S.Katkus (38 ir 39 min.). Rungtynės baigėsi gražia Lietuvos futbolininkų pergale rezultatu 10:1 ir savo 16-ame pogrupyje užėmę antrąją vietą B12 grupės berniukai pateko į tolesnį atkrintamųjų varžybų etapą kaip ir jų jaunesni B11 grupės draugai.

Galutinė B12 grupės 16-o pogrupio turnyrinė lentelė

VIETA KOMANDA TAŠKAI
1. Skibsby-Højene IF 1 (Danija) 9
2. Kėdainių FK “Nevėžis” 6
3. Vaksala SK 2 (Svedija) 1
4. Trauma IF 2 (Norvegija) 1

Pirmieji atkrintamąsias 1/16 turo rungtynes ketvirtadienio (liepos 27 d.) rytą pradėjo B12 grupės berniukai. Aikštėje jie susitiko su bendraamžiais iš Brazilijos „Hípica Campinas“ klubo. Ilgą laiką Lietuvos futbolininkai greičiu ir kamuolio valdymo technika nei kiek nenusileido savo varžovams – galimai būsimoms Brazilijos futbolo žvaigždėms. Pirmajame kėlinyje po apmaudžių klaidų gynyboje praleidę 2 įvarčius, lietuvaičiai antrą kėlinį pradėjo su viltimi išlyginti ir persverti rezultatą bei tęsti kovą tolesniuose turnyro etapuose. Deja, bet vėl apmaudžios klaidos gynyboje, kurias rezultatyviai išnaudojo varžovai, sužlugdė berniukų viltis tęsti kovą turnyre. Nepadėjo nei komandos draugų aktyvus palaikymas, nei B11 grupės berniukų mušamo būgno garsai ir lietuviškos skanduotės, nei trenerių patarimai. Rungtynės baigėsi pajėgių brazilų pergale 5:0, kurie vėliau tolesniame (1/8) atkrintamųjų varžybų etape 3:2 nugalėjo HB klubo komandą iš Farerų salų, tačiau taip pat buvo priversti pasitraukti iš turnyro po pralaimėjimo ketvirtfinalyje prieš Nordbygdo IL klubo komandą iš Norvegijos, kuri B12 grupėje užėmė trečiąją vietą. Lietuvaičių apmaudą po rungtynių dėl pralaimėjimo brazilams ir pasitraukimo iš turnyro išdavė ašaros žaidėjų akyse. Lieka tikėtis, kad jas vėliau pakeis prakaito lašai treniruotėse norint kitais metais pasiekti geresnių rezultatų.

Aptarę su treneriais vyresnių draugų skaudų pralaimėjimą brazilams ir padarę apšilimą, žaisti savo atkrintamųjų 1/16 turo rungtynių tą pačią liepos 27 dieną į aikštelę išbėgo ir B11 grupės berniukai. Jų varžovais šiame etape buvo pajėgi vietinio Hjørring IF klubo pirmoji komanda, su kuria Lietuvos komandos treneriai turnyro pradžioje puoselėjo viltis sužaisti bent draugiškas rungtynes, jeigu nei vienai komandai nebūtų pavykę išeiti į atkrintamųjų varžybų etapą. Jaunieji Lietuvos futbolininkai rungtynes pradėjo labai aktyviai, spaudė varžovus jų aikštės pusėje, tačiau niekaip jiems nepavyko rezultatyviai pabaigti atakų. Kaip jau futbole būna, pasitvirtino principas „neįmuši tu, įmuša tau“. Taip ir šiose rungtynėse, praleisti du įvarčiai ir prasidėjęs gana smarkus lietus užgesino lietuvaičių ryžtą laimėti ir iniciatyvą jie perleido varžovams. Nepaisant gana dažnų Lietuvos komandos trenerių atliekamų žaidėjų keitimų, antrajame kėlinyje aikštėje jau dominavo šeimininkai, tad treneriai leido visiems žaidėjams pažaisti vienodai laiko ir įgyti naudingos patirties žaidžiant su pajėgia Hjørring IF komanda, kuri tolesniame (1/8) atkrintamųjų varžybų etape 2:0 nugalėjo S21 klubo komandą iš Ukrainos, ketvirtfinalyje 1:0 – Spalding United Blues klubo komandą iš Anglijos ir turnyro B11 grupėje užėmė trečią vietą, pusfinalyje 2;7 nusileidusi Cantolao komandai iš Peru. Nepaisant pralaimėtų rungtynių jaunieji B11 grupės futbolininkai nerodė tokio apmaudo, kaip vyresni jų komandos draugai, ir buvo patenkinti gana solidžiu pirmu savo pasirodymu, nes suprato, kad žaisti atkrintamąsias rungtynes su pajėgia šeimininkų komanda ir jas laimėti neturint dalyvavimo tokio lygio turnyre patirties yra labai sunku bei kad ateityje jų laukia dar daug įvairaus rango turnyrų ir rungtynių juose.

Lietuvaičiai turnyre išsiskyrė ne tik savo atkaliu ir gana technišku žaidimu, bet ir griausmingu žaidžiančios komandos palaikymu. Mūsų šalies delegacija buvo bene triukšmingiausia, nes vieninteliai nešėsi į varžybas iš Lietuvos atsivežtą didžiulį būgną ir įnirtingai jį mušdavo pritardami lietuviškomis skanduotėmis.

Kaip sakoma, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Nepatekę į tolimesnius turnyrų B11 ir B12 grupių atkrintamųjų rungtynių etapus berniukai turėjo laisvą penktadienio dieną, kurią prasmingai išnaudojo savo amžiaus grupių finalinių rungtynių stebėjimui ir įdomiai išvykai į šiauriausiame Jutlandijos pusiasalio taške esantį Skageną, kur susilieja Šiaurės ir Baltijos jūros. Dana Cup turnyras vaikams buvo ne tik proga parungtyniauti natūralios žolės futbolo aikštėse, kurių Hjoringe ir jo apylinkėse ypač gausu, bet ir pasisemti naujų įspūdžių ir praplėsti savo akiratį aplankant žymesnes Danijos vietas. Už šią galimybę vaikai dėkingi kelionę į Daniją finansavusiems rėmėjams AB „Lifosa“, UAB „Tadas & Dk“, UAB „Pelėdos Baldai“, UAB „Medlina“.

Reportažo autorius: Sigitas Šlakaitis

< Ankstesnis   Sekantis >
  į viršų
 
Puslapis sugeneruotas per 0.044137 sek.