2020.01.26 00:04
Pradžia Rašykite mumsflag_en.jpg
Meniu
Naujienos
Klubas
Istorija
Sezonas
Nuorodos
Nevėžio vaikų komandos
Nevėžis merginos
Veteranas - Nevėžis
Rėmėjai
Atributika
Nevėžis ir pasaulis
Socialiniai projektai
Etikos kodeksas
Login Form
Vartotojas

Slaptažodis

Prisiminti mane
Pamiršote slaptažodį
Reklama
2019 11 08 Simbolinėje Pirmos lygos rinktinėje du "Nevėžio" žaidėjai
Image

LFF Pirmos lygos sezonas baigėsi, o įspūdžiai – dar švieži. Pirmos lygos portalas www.pirmalyga.lt sudarė simbolinę šių metų Pirmos lygos rinktinę, kurioje du Kėdainių FK “Nevėžis” futbolininkai – vartininkas Martynas Matijoška ir saugas Evaldas Kugys.

Vyr. treneris : Marius Šluta („Džiugas”)

Vartininkai: Martynas Matijoška („Nevėžis”) / Tadas Simaitis („Hegelmann Litauen”)

Viena iš tų pozicijų, dėl kurios Lietuvos futbolo gerbėjams galvos neskauda. Ne išimtis ir Pirmoji lyga, kur erdvės pasireikšti turėjo tiek jauni, dar tik pradedantys karjerą vartininkai, tiek gerokai labiau patyrę. Šį kartą į postą „Nr. 1” atrinkome du kandidatus, kurie pasidalintų žaidimo laiką per pusę.Simboliška, kad ir jų pasirodymus lygoje galima buvo stebėti po pusę sezono.

Patikimas Martyno žaidimas buvo viena iš priežasčių, leidusi „Nevėžiui” ilgai būti lyderių tarpe. Deja, sunki trauma, gauta Kretingoje, neleido vartininkui pabaigti sezono, o komanda įklimpo į ilgą nesėkmių ruožą. Norisi palinkėti Martynui sveikatos ir tikimės kitame sezone pamatyti ne mažiau ryškų jo žaidimą.

Sėkmingą Pirmos lygos debiutantų „Hegelmann Litauen” startą taip pat siečiau su tvirtu užnugariu. Patikimai ekipos vartus gynęs ir gynybos linijai vadovavęs Tadas tapo kertiniu kauniečių sėkmės elementu, o keliose rungtynėse – netgi iškovotų taškų garantu. Nenuostabu, kad toks Simaičio žaidimas neliko nepastebėtas ir sezoną jis baigė jau gindamas A lygoje žaidžiančių „Riterių” vartus.

Be minėtų vartininkų, išskirčiau Airido Mickevičiaus („Dainava”), Gusto Baliutavičiaus („Šiauliai”), Karolio Čirbos („Vilniaus Vytis”) žaidimą.

Vidurio gynėjai: Tomas Rapalavičius („Džiugas”), Davydas Arlauskis („Džiugas”),

Krašto gynėjai: Linas Savastas („Dainava”), Valdas Pocevičius („Banga”)

Saugai: Renatas Banevičius („Dainava”), Evaldas Kugys („Nevėžis”), Justas Petravičius (Šiauliai), Visentė Mena („Dainava”)

Aikštės vidurio žaidėjų linija šį kartą bus ryškiai orientuota į ataką, o jų užnugarį atraminio saugo veiklos zonoje patikime Renatui Banevičiui. Ko gero, laikas praleistas Marijampolės „Sūduvoje” pasiruošimo sezonui metu nebuvo praleistas veltui ir Renatas tapo vienu iš jaunos alytiškių komandos vedlių. Didelė atliekamo darbo apimtis, aikštės matymas, perdavimai, kamuolio technika – visa tai šis žaidėjas turi. Palinkėčiau jam nesustoti tobulėjimo kelyje, dažniau rasti kelius link varžovų vartų. Jei taip nutiks – ateitis turėtų būti smagi.

Du metus iš eilės tapti rezultatyviausiu lygoje yra labai sunku, o žaidžiant labiau krašto saugo nei puolėjo pozicijoje, tai – unikalus pasiekimas. Pirmoje lygoje tokį žaidėją turime, o vilki jis 9 numeriu pažymėtus marškinėlius Kėdainių „Nevėžio” komandoje. Kaip besisaugotų varžovų ekipos, sustabdyti Evaldą pastaraisiais metais sunku. Buvo rungtynių (pvz., pirmo rato su „Vilniaus Vyčiu”), kurias drąsiai galima būtų pavadinti E.Kugio benefisu. Sezono pabaiga nebuvo labai sėkminga nei pačiam Evaldui asmeniškai, nei komandai. Prisiminus kertines rungtynes prieš Alytaus „Dainavą”, jis neišnaudojo progos, kur turbūt įmuštų 9 iš 10 kartų. Kita vertus, tame pačiame susitikime Evaldas atidavė ar ne 3 perdavimus, galėjusius tapti rezultatyviais, bet … pro šalį prašovė ir komandos draugai. Nepaisant tokių peripetijų, Evaldas ir toliau yra viena ryškesnių Pirmos lygos asmenybių, tad jo vieta rinktinėje – pelnyta.

Vienas ryškiausių praeito sezono atakuojančių saugų, mano nuomone, žaidė vilkėdamas geltonai juodus „Šiaulių” marškinėlius. Į jo žaidimą futbolo specialistai atkreipė dėmesį jau nuo pirmojo turo. Smagu , kad savo žaidimo lygį Justas Petravičius išlaikė iki sezono pabaigos, o antroje pirmenybių pusėje žaidė gal net ir ryškiau. Aštrus, techniškas, nebijantis rizikuoti ir improvizuoti varžovų aikštės pusėje – šiais komponentais Justas išsiskyrė visoje lygoje. Kita vertus, gausus surinktų kortelių skaičius rodo, kad kol kas išvesti jį iš pusiausvyros nėra itin sunku. Nepaisant dar jauno amžiaus, Justo karjeroje netrūko ir sudėtingų momentų, o žiūrint į ateitį, linkiu ir tikiuosi, kad Pirma lyga nebus Justo, kaip žaidėjo, „lubos”.

Keliose Pirmos lygos komandose svarbų vaidmenį atliko ir legionieriai, o bene ryškiausią žaidimą viso sezono metu demonstravo „dzūkų iš Kolumbijos” pora, atstovavusi „Dainavai”. Daugiau įvarčių įmušė J.L.Balanta, tačiau asmeniškai man didesnį įspūdį padarė Vicentės Menos veiksmai futbolo aikštėje. Apeiti vieną, du ar net trys varžovus Vicentei dažnai nebūdavo labai sunkus uždavinys, o viražai su kamuoliu oponentų baudos aikštelėje dažnai virsdavo panika ir sutrikimu gynėjų veiksmuose. Akistatos su V.Mena buvo nemažas iššūkis bei puikios pamokos Pirmos lygos komandų gynėjams ir šį egzaminą išlaikė toli gražu ne visi. Įdomu būtų įvertinti kolumbiečio žaidimą prieš aukštesnės klasės oponentus, galbūt ateityje tą ir pavyks padaryti.

Konkurencija į šias pozicijas buvo itin didelė – praktiškai kiekvienoje ekipoje buvo išsiskiriančių žaidėjų, tad paminėsiu tik kelias pavardes, kurios, mano manymu, turi būti paminėtos – Andrius Lipskis („Džiugas”), Martynas Vasiliauskas („Dainava”), Mantas Rusys („Hegelmann Litauen”), Gvidas Juška („Minija”), Paulius Osauskas („Jonava”), Povilas Malinauskas („Vilnius”), Alex Keremeh („Vilniaus Vytis”) ir kt..

Puolėjai: Ignas Kružikas („Vilnius”), Ugnius Lekečinskas („Hegelmann Litauen”)

Na ir ne visai tradicinė pozicija ar nominacija – „Auksiniu atsarginiu” – Mantas Makutunovičius („Vilniaus Vytis”).

< Ankstesnis   Sekantis >
  į viršų
 
Puslapis sugeneruotas per 0.039567 sek.