2024.05.08 16:00
Pradžia Rašykite mums



flag_en.jpg
Meniu
Naujienos
Klubas
Istorija
Sezonas
Nevėžio Akademija
Nevėžis merginos
Veteranas - Nevėžis
Rėmėjai
Nevėžis ir pasaulis
Socialiniai projektai
Etikos kodeksas
Vaikų ir jaunimo apsaugos ir gerovės strategija
Reklama




2006 03 23 Spaudoje: "Jaunas treneris atramą randa namie"
Image

Būtų ne vienas pretekstas rašyti apie Kėdainių "Nevėžio" futbolo komandos trenerį Vytautą Vaškūną: prieš kiek laiko jis vedė antrąkart. Vedė buvusio Lietuvos bokso federacijos prezidento Remigijaus Daškevičiaus, sieto su nusikaltėlių pasauliu, našlę Geliją su dviem vaikais ir, anot jo paties, tapo daugiavaikiu tėvu. Iš pirmos santuokos turintis aštuonmetę dukterį Vismantę Vytautas su dabartine žmona augina devynerių Remigijų, septynerių Germaną. Maža to: prieš pusantro mėnesio juos vėl aplankė gandrai: pora susilaukė dukrytės Tijos. Tačiau šeimos džiaugsmus ir prisiminimus apie liūdnai pagarsėjusio bokso federacijos prezidento tragišką lemtį (jis buvo nušautas gatvėje), paliksime moterų žurnalams, mums labiau rūpi staigi Vytauto Vaškūno karjera, kuriai nesukliudė (o gal net padėjo?) širdies reikalai.


Tarp Lietuvos futbolo A lygos komandų vadovų Kėdainių "Nevėžio" vyr. treneris Vytautas Vaškūnas išsiskiria jaunu amžiumi - sausio viduryje jam suėjo tik 35-eri. Daugelis jo kolegų varo penktą ar šeštą dešimtį, o FBK "Kaunui" vadovaujantis garsus minskietis Eduardas Malafejevas šiemet
švęs 64-ąjį gimtadienį.

- Pernai netikėtai tapote neprestižinio ir nelabai pinigingo klubo treneriu. Kas lėmė tokį dar tebežaidžiančio futbolininko pasirinkimą?

- Kai "Nevėžis" rungtyniavo I lygos čempionate, padėjau jam antrame rate, sužaidžiau 14 rungtynių, komanda iškopė į A lygą. Tačiau prieš pat debiutą A lygoje pasitraukė klubo vyr. treneris Vitalijus Stankevičius, ir, likus dviem dienoms iki čempionato pradžios, kėdainiečiai paprašė mano pagalbos. Galvoti nebuvo laiko, tad pasitaręs su namiškiais, pirmiausia su žmona, sutikau. Gerai žinojau žaidėjus, vadovus, komandos galimybes, jie irgi manimi pasitikėjo, tad apsispręsti nebuvo sunku, nors ir rizikinga. Nedidelę patirtį turėjau - treniravau I lygoje žaidusią Kauno "Atleto" komandą.

- Dėl ko dvejojote?

- Nesutvarkytas klubo stadionas, todėl namų rungtynes žaidėme Kaune, dauguma žaidėjų - mažai patyrę, nežaidę A lygos varžybose, papildyti komandą geresniais futbolininkais sudėtinga, nes finansais neprilygstame A lygos lyderiams ir senbuviams. Kita vertus, Kėdainiuose futbolas visais laikais buvo mėgstamas, "Nevėžis" ne kartą laimėjo Lietuvos čempionatą.

- Ar dar vienas dalykas netrikdė - gyvenate Kaune, o dirbsite Kėdainiuose?

- Tai nėra didelė problema. Iki Kėdainių 50 kilometrų, mašina nuvažiuoju per 30-35 minutes. Ne vienas vilnietis iki darbo važiuoja ilgiau. Antra, dalis komandos - 8 žaidėjai - mokosi ar gyvena Kaune, todėl rytinę treniruotę su jais rengiu čia, kiti treniruojasi Kėdainiuose. Į vakarinę treniruotę visi renkamės klubo bazėje, paskui grįžtame namo. Važiuojant gali apgalvoti būsimą treniruotę ar išanalizuoti praėjusią.

Sunkiau šeimai, tiksliau, žmonai Gelijai, jai tenka globoti pradinukus sūnus, neseniai gimusią dukrytę. Tačiau ji - labai tolerantiška, supranta padėtį, niekada nepriekaištauja, išgyvena dėl komandos nesėkmių, palaiko mane, pernai dažnai kartu važinėdavo į varžybas. Kai "Nevėžis" žaidė Kauno stadione, ateidavo į rungtynes su abiem berniukais. Beje, jiedu lanko futbolo pratybas, pats juos treniruoju, todėl mūsų šeimoje futbolas - pagrindinė pokalbių tema. Pats futbolininko stažą skaičiuoju nuo 8 metų, kai pradėjau treniruotis Kauno futbolo mokykloje. Nuo šeštos klasės mokiausi Panevėžio internatinėje sporto mokykloje, atstovavau Lietuvos jaunučių, jaunių, jaunimo rinktinėms. Baigęs mokyklą, įstojau į Lietuvos kūno kultūros institutą. Su Kauno "Inkaru-Grifu" dukart (1995 ir 1996 m.) tapau Lietuvos čempionu, 1995 m. laimėjome LFF taurę. Kai "Inkarą" paliko
rėmėjai, perėjau į salės futbolą, penkis kartus buvau Lietuvos čempionas, žaidžiau šalies rinktinėje.

- Ar sudėtinga žaidėjui tapti treneriu?

- Dar vakar žaidei su tais vyrais, vienas kitam pasakydavote ir nemalonių žodžių, o dabar nurodinėji, skelbi sudėtį, keiti. Gerai, kad "Nevėžio" žaidėjai ir vadovai manimi pasitiki, priėmė be jokios išankstinės nuostatos. Kai kas bando savo autoritetą kurti bausmėmis, perdėtu griežtumu, bet tai ne man. Pats jau ketvirti metai nevartoju stiprių gėrimų, vyrai žino, kad neleisiu to niekam, ir nebando provokuoti. Malonu, kad manimi pasitiki komandos vadovai, gerų žodžių pasako klubo prezidentas Saulius Skibiniauskas. Žinoma, sulaukiu ir priekaištų, pernai sėkmių ne tiek daug buvo. Manau, man pasisekė dėl darbo, juk daug buvusių žaidėjų neranda vietos.

- Dauguma lygos trenerių - prityrę vilkai, yra net keli užsieniečiai. Kaip jaučiatės tokioje kompanijoje?

- Diskomforto nejaučiu, vyresnieji paskatina, sveikina, kad ryžausi būti treneris. Sako, kabinkis, mus pakeisi. Kai paklausi, negaili praktiškų patarimų. Ypač imponuoja dabar Vilniaus "Žalgirį" treniruojantis Igoris Pankratjevas - patinka jo darbo stilius, bendravimas su komanda. Tikras vyras, noriu į jį lygiuotis. Įsiminė ir LFF vykdomojo direktoriaus Juliaus Kvedaro pamokos - jis treniravo "Inkarą-Grifą", kai tapome čempionais, iš jo daug ko išmokau. Manau, kad iš kiekvieno galima ko nors naudingo pasisemti - juk žengiu pirmuosius žingsnius.

- Kokią matote komandos ateitį?

- Viliuosi, kad šis sezonas bus geresnis. Vyrai įgijo patirties, komandą papildė prityręs saugas Marius Bezykornovas, iš "Ekrano" grįžo Laurynas Rimavičius, dar tebežaidžia lygos legenda 43 metų Vitalijus Jurevičius. Žaviuosi šiuo vyru sveikuoliu, jo raumenys lyg jaunuolio - nei per treniruotes, nei per rungtynes neatsilieka nuo jaunųjų. Pastariesiems tai gyvas pavyzdys, stimulas stengtis. Net žaidžiant čempionų komandoje atlyginimai kartais vėluodavo, o "Nevėžyje" viskas sumokama laiku, net premijos. Pinigai atitinka mūsų užimamą vietą, todėl vyrams yra pagrindo kovoti dėl geresnių pozicijų.

Gaila, kad ir šį sezoną namų rungtynes žaisime ne savo stadione. Tai atima ne tik žiūrovus, bet ir taškus. Tikimės, kad šiemet pagrindiniai stadiono rekonstrukcijos darbai - aikštė, tribūnos, buitinės patalpos - bus baigti ir kitąmet Kėdainių žiūrovams nereikės mūsų lydėti į Kauną, kurio stadione žaidžiame.

- Asmeniškai jums gal ir gerai, juk Kaune esate namuose.

- Kaip minėjau, nedideli atstumai nieko nereiškia, todėl su šeima bendrauju nuolat. Kita vertus, vasarą praleidžiame bute Palangoje, tada po rungtynių nuotoliai pailgėja iki kelių šimtų kilometrų. Gerai, kad namiškiai mane supranta, o šeimos parama padeda įveikti darbo problemas, atgauti jėgas.

- Kadaise teko bendrauti su vienu žinomu krepšinio treneriu, jis džiaugėsi, kad jauni žaidėjai anksti kuria šeimas. Kokia jūsų nuomonė?

- Pritariu jam. Šeima padeda jauniems žmonėms greičiau subręsti, pajusti atsakomybę, pareigą. Jie, prižiūrimi žmonų, mažiau blaškosi dėl nesutvarkytos buities ar mitybos. Bent jau sportininkams tinka posakis: anksti vedęs - nesigailėsi.

Vytautas SAULIS
Pagal "Respublika" priedą "Julius"

< Ankstesnis   Sekantis >
  į viršų
 
Puslapis sugeneruotas per 0.003811 sek.