2021.09.20 02:36
Pradžia Rašykite mumsflag_en.jpg
Meniu
Naujienos
Klubas
Istorija
Sezonas
Nevėžio vaikų komandos
Nevėžis merginos
Veteranas - Nevėžis
Rėmėjai
Nevėžis ir pasaulis
Socialiniai projektai
Etikos kodeksas
Reklama
2010 08 03 "Nevėžis" sieks sugrąžinti didįjį futbolą į Kėdainius
Image

Senas futbolo tradicijas turintis miesto klubas ateityje puoselėja viltį tapti profesionalesniu.
Kastytis VIČIŪNAS

Prieš antrąją LFF I lygos pirmenybių dalį kalbamės su gražias Kėdainių futbolo tradicijas tęsiančio "Nevėžio" futbolo klubo direktoriumi Sauliumi Skibiniausku.

- Ar šiuo metu užimama šešta vieta turnyro lentelėje atitinka dabartinėms "Nevėžio" galimybėms?

- Šešta vieta kol kas nieko nepasako. Nuo antrosiosios, - kurioje yra Jonavos "Lietava", atsiliekame tik 3 taškais. Beveik už visus mus lenkiančius varžovus sužaidėme vieneriomis rungtynėmis mažiau. Taigi sėkmės atveju galime žymiai pagerinti savo padėtį turnyro lentelėje.

Visa kova - dar prieš akis. Tiktai FBK "Kaunas" - akivaizdus lyderis. Daugkartinis Lietuvos čempionas - rimčiausias pretendentas tapti ir šių pirmenybių nugalėtoju. Dauguma kitų komandų - panašaus meistriškumo, visos jos pretenduoja į prizines vietas.

- Ar šiemet jums pavyko sukomplektuoti komandą taip, kaip norėjote?

- Ne visiškai. Varžė finansinės galimybės. Dėl to kai kurių geresnio meistriškumo futbolininkų atsisakėme. Tačiau pagal savo biudžetą subūrėme visai neblogą kolektyvą. Branduolį sudaro kėdainiečiai arba su mūsų miestu vienaip ar kitaip susiję futbolininkai. Džiaugiamės, kad į namus sugrįžo Virmantas Lemežis ir Vidas Adomaitis. Šie patyrę futbolininkai ankstesniais metais atstovavo A lygos klubams. Dabar jie - mūsų komandos lyderiai, pavyzdys jaunimui.

- Jus tenkina dabartinis "Nevėžio" komandos žaidimas?

- Pasitaikė ir geresnių, ir blogesnių rungtynių. Tačiau negaliu skųstis tuo, ką matau futbolo aikštėje. Komanda demonstruoja neblogą sportinę formą, bet visada norime, kad ji žaistų dar geriau. Tikiuosi, kad rezultatai bus geresni, kai namų rungtynes žaisime atnaujintame miesto stadione. Vis dėlto aikštės kokybė turi didelę įtaką komandos žaidimui.

Atsargine aikšte, kuria iki šiol naudojamės, skundžiasi ne tik varžovai, bet ir mūsų žaidėjai. Tiktai geroje aikštėje bus galima objektyviai spręsti, ko vertas kiekvienas mūsų futbolininkas ir kokios yra visos komandos galimybės.

- Turbūt labai laukiate tos dienos, kai po ilgos pertraukos įžengsite į Kėdainių miesto stadioną?

- Žinoma. Mums bus didelė šventė. Prie savų tribūnų - visai kitas žaidimas, juo labiau, kad turime ištikimų fanų būrį, palaikantį "Nevėžį" ir kitų miestų stadionuose.

Šaunu, kad mūsų stadione labai geros kokybės futbolo danga jau paklota, baigiami paskutiniai darbai. Tačiau norėtume, kad su futbolo aikštės atnaujinimu nepasibaigtų kiti darbai stadione. Reikia suremontuoti buities ir administracijos patalpas, sutvarkyti aplinką.

- Kaip "Nevėžis" atsiliepia į Lietuvos futbolo federacijos raginimą sukurti vieningą klubo modelį ir išvystyti ilgalaikę strategiją nuo vaikų iki suaugusių komandų?

- Teigiamai. Tokia sistema labai sėkmingai veikia didžiosiose futbolo valstybėse, kurių klubai konsoliduoja valstybės, šiuo atveju savivaldybės lėšas su privačių rėmėjų lėšomis ir kryptingai vystosi. Ten futbolas - pati pelningiausia sporto šaka, todėl sėkmingai gyvuoja ir vystosi.

Norime ir mes žengti tokį žingsnį. Rodome iniciatyvą ir deklaruojame, kad "Nevėžis" pasirengęs vystyti jaunimo sektorių. Kol kas nesulaukiame palaikymo, todėl šiuo metu esame priversti dubliuotis su Kėdainių sporto mokyla. Atskirai esame subūrę 1999 ir 2000 metais gimusių vaikų grupes, jomis rūpinames ir ugdome. Dabar jie rodo didelį norą žaisti futbolą, bet ateityje bus matyti, ar taps gerais žaidėjais. Tokia dubliavimosi situacija mūsų netenkina, bet privalome vykdyti Lietuvos futbolo federacijos direktyvas ir palaipsniui didinti savo vaikų komandų skaičių.

- Kėdainiuose - dvi gero lygio futbolo komandos. Ar smarkiai konkuruojate su "Lifosa"?

- Sveika konkurencija niekam nekliudo, ji verčia pasitempti. "Nevėžis" gyvuoja nuo senų laikų, turi gražią istoriją, tradicijas ir kuria naujas. "Lifosa" turbūt turi savo viziją ir eina savo keliu.

- O kokia yra "Nevėžio" vizija?

- Regiu "Nevėžį", kaip Kėdainių bendruomenės komandą, kuri visų pirma privalo pasiekti toki lygį, kad "Nevėžio" rungtynės Kėdainiuose būtų aukšto lygio renginys ir malonus reginys žiūrovui. Tai, žinoma, susiję su komandos rezultatais bei meistriškumu, su infrastruktura, kuria dar privalome Kėdainiuose plėtoti, klubo vadyba ir kitais faktoriais. Ateityje stengsimės sugrįžti į pajėgiausių Lietuvos futbolo klubų A lygą. Tie laikai, kai joje "Nevėžiui" rungtyniaujant neutralioje aikštėje Kaune, nebuvo ką veikti su didžiulius biudžetus sukaupusiais varžovais, jau praėjo. Dabar visi nusileido ant žemės ir turi apylyges galimybes. Manau, kad surinkę didesnį biudžetą ir sustiprinę komandą keliais pajėgesniais futbolininkais, galėtume kaip lygūs žaisti su daugeliu A lygos klubų ir tinkamai atstovauti Kėdainiams.

Kaip jau minėjau, viena iš svarbiausių įgyvendinamos vizijos krypčių tai vaikų ir jaunimo klubinis ugdymas, kuris neapsiribotų vien tik aukšto sportinio meistriškumo rengimu, bet ir užtikrintų vaikų ir jaunimo papildoma ugdymą, užimtumą bei masiškumą. Kita vertus turime sudaryti palankias sąlygas ir jauniems perspektyviems futbolininkams tinkamai kelti meistriškumą Kėdainiuose, o ne ieškoti jiems neapibrėžtų galimybių kituose miestuose, kaip deja šiuo metu pasitaiko. Žodžiu darbų tikrai netruksta, tad turime visi dirbti vieningai ir kryptingai, ir tik tuomet turėsime rezultatą. Tikslo siekti mus įpareigoja jau pasiekti Kėdainių futbolo pasiekimai ir tradicijos, kurias privalome tęsti.

Šaltinis:
Laikraštis "Kėdainių kraštas", 2010.07.31

< Ankstesnis   Sekantis >
  į viršų
 
Puslapis sugeneruotas per 0.0038940000000001 sek.