2022.08.17 09:45
Pradžia Rašykite mumsflag_en.jpg
Meniu
Naujienos
Klubas
Istorija
Sezonas
Nevėžio vaikų komandos
Nevėžis merginos
Veteranas - Nevėžis
Rėmėjai
Nevėžis ir pasaulis
Socialiniai projektai
Etikos kodeksas
Reklama
2008 10 28 Atgims stadionas sustiprės ir "Nevėžis"
Image

Kėdainių sporto aistruoliai tiki, kad greitai ateis laikas kai šiuo metu atgimstantį miesto stadioną gaubianti tyla sprogs ir aplink augančių medžių šakos prisipildys futbolo sirgalių gaudesio.

Nauja tribūna žiūrovams

Centrinio miesto stadiono rekonstrukcijos darbai nors ir pamažu, bet visgi juda į priekį. Šiuo metu jau pilnai baigtos montuoti dvi Šiaurinės tribūnos dalys, kurios iš viso talpins 1210 žiūrovų. Gražiai bei iškilmingai atrodo Kėdainių miesto spalvomis - geltona ir mėlyna - pražydusios ir lygiai surikiuotos plastikinės, kiekvienam žiūrovui atskiros, sėdynės.

Po tribūnomis įrengti tualetai žiūrovams, beje, laikantis Europos futbolo federacijos reikalavimų, dalis jų yra pritaikyta neįgaliesiems. Čia taip pat įrengtos įvairios techninės patalpos, šiluminiai bei vandentiekio ir nuotekų šalinimo mazgai. Darbus atliekančios uždarosios akcinės bendrovės "Raseinių statyba" specialistai visų patalpų sienas bei grindis išklijavo glazūruotomis plytelėmis.

Raseiniškių brigadininkas Antanas Stasevičius "Kėdainių žinioms" sakė, kad jo vyrai mūsų mieste darbus praktiškai užbaigė. Beliko aplink naująją tribūną išlyginti gruntą, sutvarkyti statybvietę.

Stadionas talpins 3,5 tūkst. žiūrovų

Stadiono rekonstrukcijos darbai pradėti 2006-aisiais metais, pirmajam etapui iš valstybės biudžeto skiriant apie pusę milijono litų. Už šias lėšas buvo pastatyta nauja Pietų tribūna, tvarkant atsargines aikštes jose įrengti vandentiekio, nuotekų šalinimo ir laistymo tinklai.

Antrajame etape, kurio įgyvendinimui, pasak savivaldybės Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus specialisto Juozo Šmigelskio, buvo skirta apie 3.5 mln.Lt, buvo sukurtas darbinis stadiono rekonstrukcijos projektas. Už šio etapo lėšas buvo pastatyta nauja Šiaurinė tribūna su visa infrastruktūra stadiono žiūrovams bei įrengtos tribūnos šalia atsarginių aikščių.

Lapkričio mėnesį bus pradėti trečiojo rekonstrukcijos etapo darbai. A.Šmigelskis sakė, kad jiems yra skirta 3 mln. litų. Šio etapo metu bus pilnai rekonstruota pagrindinė stadiono aikštė, sutvarkyti ją juosiantys bėgimo takai. Rajono savivaldybės Sporto ir kūno kultūros tarnybos vadovas Gediminas Misius priminė, kad už šio etapo lėšas bus sumontuotos trūkstamos plastikinės sėdynės anksčiau pastatytoje Pietų tribūnoje. "Planuojame iš mėlynų ir geltonų sėdinių tribūnoje sudėlioti "Nevėžio" futbolo klubo vardą. Tai labai pagyvintų stadioną, be to, būtų įprasmintas mūsų mieste jau 46-erius metus gyvuojantis futbolo klubas",- sakė G.Misius.

Daugiausiai klausimų kelia paskutinysis stadiono rekonstrukcijos etapas. Jo metu, pagal anksčiau parengtą projektą, turi būti pastatytas naujas stadiono administracinis pastatas. Jame turėtų būti įrengtos rūbinės ir dušai sportininkams, trenerių, teisėjų kambariai, patalpos skirtos masažuotojams, dopingo kontrolei, filmavimui ir daugelis kitų. Kalbama, kad administracinio pastato statybą planuojama susieti su numatoma Sporto ir pramogų arenos statyba, tačiau kol kas tikslios informacijos gauta nebuvo.

"Nevėžis" laukia stadiono

Bene labiausiai stadiono rekonstrukcija jaudina "Nevėžio" klubo vadovus ir futbolininkus. Juk žinia, kad ant bulvių lauko gražaus reginio, kuris sutrauktų šimtus ar tūkstančius žiūrovų, nepadarysi, todėl šiuolaikiško stadiono neturėjimas yra vienas pagrindinių profesionalaus klubo gyvavimo stabdžių.

Prieš keletą metų Kėdainių "Nevėžis" rungtyniavo pajėgiausiame šalies futbolo klubų divizione - "A" lygoje. Mūsiškiai, neturėdami standartus atitinkančio stadiono, buvo priversti rungtyniauti kitame mieste. Tai, žinoma, mažai pasitarnavo futbolo populiarinimui Kėdainiuose, tačiau buvo įrodyta, kad "Nevėžio" klubas yra pajėgus žaisti pačiame aukščiausiame šalies lygyje.

Šiemet "Nevėžis" rungtyniauja žemesnėje - pirmoje šalies lygoje ir jei pernai tame pat divizione kėdainiečiai pasidabino bronzos medaliais, tai šiemet kol kas užimama kukli devintoji vieta. Kai kam šiandien gali iškilti klausimas: "Kam Kėdainiams reikalingas modernus ir brangiai kainuojantis stadionas, jei reprezentacinė miesto komanda rungtyniauja gana silpnai?".

Būtent su šiuo klausimu mes ir kreipėmės į "Nevėžio" klubo direktorių Saulių Skibiniauską. "Neturėdami tinkamo stadiono ir žinodami, kad negalėsime aukščiausiame lygyje rungtyniauti savo mieste, šiandien mes didelį dėmesį kreipiame į jaunus, Kėdainiuose išugdytus futbolininkus. Kaip žinia, rungtyniaujant aukštame lygyje nei vienas klubas negali išsiversti su vietiniais žaidėjais, todėl jų yra ieškoma svetur. Dabartinę mūsų klubo strategiją būtų galima pavadinti investicija į ateitį. Kai turėsime gerą stadioną ir, tikiu, žaisime aukštesnėje lygoje, mums nereikės daug legionierių - žaidėjai bus užgrūdinti Kėdainiuose",- klubo strategiją aiškino S.Skibiniauskas.

Domas Arulis
"Kėdainių žinios"

< Ankstesnis   Sekantis >
  į viršų
 
Puslapis sugeneruotas per 0.001702 sek.